Wtorek, 2017-02-21

Imieniny: Eleonory, Lenki

Jesteś tutaj: Start / KOŁYSANKI!!!

KOŁYSANKI!!!

Projekt Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato to najnowszy, niezwykły projekt organizowany przez Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans we współpracy z Filharmonią Wrocławską. Jego pomysłodawcą jest Dyrektor Festiwalu i Filharmonii Wrocławskiej - Andrzej Kosendiak. Koordynatorką przedsięwzięcia jest Anna Wilczyńska.

Ideą projektu Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato jest nauczenie rodziców śpiewania kołysanek dla ich dzieci. Jak dotychczas, zajęcia odbywają się w szkołach rodzenia oraz na szpitalnych oddziałach położniczych, jednakże krąg placówek chętnych do współpracy stale się powiększa.

W ciągu trzech spotkań po trzydzieści minut dla każdej grupy, rodzice, poza podstawową wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi śpiewania, otrzymują materiały do nauki kołysanek. Zachęcamy rodziców do śpiewania, ponieważ wpływa ono pozytywnie nie tylko na rozwój emocjonalny dzieci, ale stymuluje także naukę języka, służy poszerzaniu słownictwa, zapoznaniu dzieci z poezją, historią, a także ogólnie pojętą kulturą.

Od kilkudziesięciu lat realizujemy przedsięwzięcia skierowane do dzieci i młodzieży. Stawiamy sobie za cel propagowanie kultury wysokiej wśród najmłodszych, a przygotowanie projektów edukacyjnych traktujemy jako misję.

Projekt kołysankowy to inicjatywa Międzynarodowego Festwialu Wratislavia Cantans, która jest kontynuacją programów wspierających rozwój chórów szkolnych Śpiewający Wrocław i Śpiewająca Polska. Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato poszerza także ofertę prowadzonych od kilku lat w Filharmonii Wrocławskiej projektów: Filharmonia Familijna -  serii niedzielnych koncertów dla całych rodzin, Filharmonia dla Młodych -  odbywających się w ciągu tygodnia koncertów dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także Wyjazdowych Audycji Muzycznych - koncertów gościnnych.

Projekt Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato działa od marca 2010 roku i spotyka się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem przyszłych rodzicow. Obecnie zajęcia prowadzone są we Wrocławiu, jednakże Wratislavia Cantans zamierza rozszerzyć zasięg przedsięwzięcia na całą Polskę i dlatego zaprasza wszelkie zainteresowane instytucje i osoby do współpracy. Pragniemy, by dla wszystkich rodziców śpiewanie stało się naturalnym i pożądanym elementem życia i wychowania.

info:

tu znajdziesz teksty i muzykę do kołysanek: